Anasayfa / Haber / İç mimarlar şantiyelerde imza yetkisine sahip olacak
tokkkk_haber_ici

İç mimarlar şantiyelerde imza yetkisine sahip olacak

İç Mimarlar Odası Kahramanmaraş Şube Başkanı Osman Sandaloğlu, “İç mimarlarımız artık inşaat şantiyelerinde imza yetkisine sahip olabilecekler. Çevre ve şehircilik Bakanlığı’nda son görüşmeler yapılmıştır” dedi.

Türkiye genelinde sadece birkaç ilde faaliyetlerini sürdüren İç Mimarlar Odası, yeni bir oluşuma giderek tüm illere temsilcilikler atamaya başladı. Kahramanmaraş’a da Osman Sandaloğlu temsilci olarak atandı. Konuya ilişkin bir açıklama yapan Osman Sandaloğlu, “Kahramanmaraş’ta odamıza üye olan iç mimarların sayısı 20 olunca şube olabileceğimiz müjdesini de bugün aldım. Kendilerine teşekkür ediyorum. 2-3 ay içerisinde Türkiye genelinde büyük gelişmeler yaşandı. 30 kentte teşkilatlanmış bulunuyoruz. Kahramanmaraş’ta da birkaç ay içerisinde teşkilatlanmamızı tamamlayacağız. Merkezimizin benden ilk isteği ilk önce şehirdeki bütün iç mimarlara ulaşarak onların odalara kayıtlarını yaptırmaktır. İlk işimiz budur. Hep beraber Kahramanmaraş İç Mimarlar Odası’nı inşallah çok yakında kuracağız” dedi.

Bundan sonra iç mimarların birlikte olduğunu ve büyük bir güç olduğunu belirten Sandaloğlu, “Bundan sonra iç mimarlar olarak ben yoktur, biz vardır. Toplantımızdan önce genel başkanımız Hüseyin Koyuncugil telefonla arayarak müjdeli bir haberi sizlerle paylaşmamı istediler. 30 şehrimizde iç mimarlar odaları şubelerini kurduktan sonra iç mimarlarımız artık inşaat şantiyelerinde imza yetkisine sahip olabilecekler. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda son görüşmeler yapılmıştır. Bu güzel haberi sizlere vermekten mutluluk duyuyorum” ifadelerini kullandı. Bu konuda kendilerine gönderilen yazılı talimatları bütün ilçelere gönderdiklerini aktaran Sandaloğlu, Kahramanmaraş’ta 40’a yakın iç mimarın olduğunu belirterek, “İç mimarlar şantiye şefi olarak projelere imza atabilecek. Kahramanmaraş’ta 700 civarında lüks konut yapımına başlandı. Bu konutlar daha önce bölgede olmayan konutlardan. İç Mimarlar Odamız tarafından bu konutların iç dizaynları yapılacaktır. Ortaya çıkacak olan mükemmel eserleri 3 yıl içerisinde herkes görecektir” diye konuştu.

Hakkında Muhendis

Muhendis
Betonarme.Net Kurucusu | İnşaat Mühendisi

Ayrıca bakınız

0863d28ce327f5a41e3cd1c12747281e

ARTIK SERALARDA YAPI DENETİMLERDE

Her yıl Antalya da meydana gelen fırtına ve hortumlar birçok serada ağır tahribat meydana getiriyor …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir