Anasayfa / Manşet / TOKİ Başkanı, Esenboğa Külliyesi inşaatını inceledi
20150828001_haber_ici

TOKİ Başkanı, Esenboğa Külliyesi inşaatını inceledi

TOKİ Başkanı, Esenboğa Külliyesi inşaatını inceledi

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı M. Ergün Turan, inşaatı hızla devam eden Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Esenboğa Külliyesi’nde incelemelerde bulundu.

 

TOKİ tarafından Ankara’nın Çubuk ilçesinde inşa edilen ‘Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Esenboğa Külliyesi’nde çalışmalar aralıksız devam ediyor. İdare tarafından yükseköğrenimin altyapı ihtiyaçlarını karşılamak üzere yürütülen çalışmaların bir parçası olan külliye, Ankara’nın Çubuk ilçesinde Esenboğa Havalimanı’na yaklaşık 4,5 kilometre mesafede yer alıyor. Temeli Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılan 40 bin öğrenci kapasiteli ‘YBÜ Esenboğa Külliye’ projesinde 24 amfi salonu, 100 derslik, 22 laboratuvar yer alacak.

ÇEVRE DÜZENLEMESİ İLE DİKKAT ÇEKECEK

TOKİ’nin yapımını üstlendiği Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, çevre düzenlemesi ile de dikkat çekecek. Proje kapsamında 6 bin civarında ağaç dikilecek. Yaklaşık 550 araçlık otopark ile 2 futbol sahası, 1 tenis kortu, 1 voleybol sahası ve bir basketbol sahası bulunacak.

TURAN’DAN ANAYURT GÜLSEREN MAHALLESİ’NE ZİYARET

TOKİ Başkanı Turan Mamak Belediyesi ve İdare işbirliğinde ‘Kentsel Yenileme Projesi’ kapsamında Ankara da Mamak Anayurt Gülseren Mahallesi’nde inşa edilen konutları ziyaret etti. İnşası devam eden proje hakkında yetkililerinden bilgi alan Turan, inşaat sahası ve yapımı devam eden konutlarda incelemelerde bulundu.

Kentsel yenileme projesi kapsamında Anayurt Gülseren Mahallesinde 1. etapta 688, 2. etapta bin 312 olmak üzere 2 bin konut, bin kişilik cami, anaokulu, 40 derslikli ilkokul ve 24 derslikli lise yapılması planlandı..

3. etapta ise bin 219 konut, 2 ticaret merkezi ve cami yapımı ihaleleri gerçekleştirildi.

 

Hakkında Muhendis

Muhendis
Betonarme.Net Kurucusu | İnşaat Mühendisi

Ayrıca bakınız

0863d28ce327f5a41e3cd1c12747281e

ARTIK SERALARDA YAPI DENETİMLERDE

Her yıl Antalya da meydana gelen fırtına ve hortumlar birçok serada ağır tahribat meydana getiriyor …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir